День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня.
У школах також проводяться виховні заходи до свята Миколая, уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.
З Дня святого Миколая починається цикл зимових свят в Україні.
Як відомо, у ніч на 19 грудня святий Миколай залишає чемним дітям подарунки під подушками. Напередодні свята діти пишуть до нього листа з побажаннями та вкидають у поштову скриньку або кладуть на вікно. Чемні діти отримують подарунок, а неслухняні — різочку, яка є попередження для дитини, що потрібно подумати про свою поведінку та виправитися.
До дня Миколая потрібно віддати борги. Українська приказка говорить:
"Якщо ти мені не віддаси до Миколи, то вже не оддаси ніколи".
Також на Миколая заведено миритися та прощати:
"На Миколу клич друга, клич і ворога, обидва будуть друзі".
У Ліцеї с.Дубечне також провели виховний захід до Дня святого Миколая. Учні початкових класів були свідками злочину, коли антипки вкрали місяць, що мав осяяти дорогу для святого Миколая. За допомогою ангелів, Зими та чемних діток місяць повернули на місце.
Молодші школярі мали змогу співати, танцювати, розказувати вірші та дякувати Миколаєві за подарунки.