Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

10 КОМПЕТЕНЦІЙ, ЯКІ БУДУТЬ НАЙНЕОБХІДНІШИМИ В 2020 РОЦІ

Дата: 20 жовтня 2019 о 21:00, Оновлено 21 жовтня 2019 о 16:42
197 переглядів


На першому місці
 в 2020 році, як і в 2015 (саме тоді проводилося це дослідження), за рівнем затребуваності залишиться вміння вирішувати складні завдання (Complex Problem Solving). Але при цьому зросте потреба в володарів такої компетенції на 52%.

Друга за значимістю компетенція в 2020 році – критичне мислення (в 2015р. – 4-е місце за значимістю). Ця компетенція також входить в число ключових і в прогнозах на 10-15 років. Через велику кількість і легкого доступу до інформації необхідні будуть навички її відбору, правильного переосмислення. На жаль, сучасна школа не найкращий помічник у цьому питанні, тому що часто превалює технологія єдиного вірного відповіді (формат тестів). Тому її розвиток ляже на плечі батьків, а потім і роботодавців.

Третя за значимістю компетенція в 2020 році – креативність. Її значення зросте на 7 пунктів (10 позиція в 2015р.). Ускладнення процесів вимагає нестандартних рішень. На жаль, цього теж не вчать в сучасній школі (і в багатьох вузах). Ось як про це говорить Тетяна Чернігівська, відомий вчений в області нейронауки і психолінгвістики:

«Так ми вчимо дітей? Наприклад, дітям навіщо вчити біном Ньютона? Я за все своє життя з біном Ньютона ніколи не зустрілася. Якщо зустрінуся, то пальцем ткну і скажу: «ОК, Гугл» … Раніше інтернету не було, але книжки були. Навіщо його вчити? Якщо мені б на це сказали – щоб тренувати пам’ять, ок, все, я згодна. Але може бути краще Шекспіра або грецьку поезію? Навіщо безглузді речі вчити? Ми дітей ними накачуємо. Мені важливо знати, в якому році Наполеон одружився на Жозефіні? Ні, не важливо. Мені важливо, щоб людина розуміла, що відбувається на цій планеті. Все інше – гугл вже знає. Мені люди, які знають те, що знає гугл, не потрібні професійно, тому що Гугл вже є. Мені потрібен той, кому прийде в голову незвичайна річ. Знаєте, відкриття – це помилки. Якщо ми запропонуємо здати ЄДІ наступним людям: Моцарту, Бетховену, нероби двієчнику Пушкіну, а також візьмемо хіміка Менделєєва (двійка з хімії, пам’ятаєте?), Ейнштейна, Дірака, Шредінгера і т.д. Ось вони всі завалять. Ми скажемо: «Двійка тобі, Нільс Бор». Він скаже: «Двійка-то двійка, але Нобелівська премія мене чекає». І саме за цей «неправильний» відповідь! Так ми чого хочемо? Відкриттів або армію дурників, які вивчили біном Ньютона? Звичайно, тут є велика небезпека. Я її знаю. Якщо всі будуть знати про все по чуть-чуть, то виникає ризик, що ми почнемо випускати дилетантів. Що з цим робити, треба подумати ».

Четверта по затребуваності в 2020 році буде компетенція управління людьми (вона знизиться на 1 позицію в порівнянні з 2015 роком). Ймовірно, це станеться за рахунок зростання значущості трьох попередніх компетенцій, а також зростаючих вимог до технічної, комп’ютерної грамотності. Багато компаній будуть йти по зрощують людського і штучного інтелекту, об’єднанню зусиль людей і роботів, тому середовище стане складнішим. Уміння працювати з людьми, особливо з урахуванням того, що багато хто з них будуть ще більш високорозвинені ніж сьогодні, продовжить залишатися важливим завданням (згідно кривої Ауторо, затребуваними залишаться або найдешевші співробітники (чия праця дешевше роботів), або високопрофесійні.

П’ята компетенція – навички координації, взаємодії– впала на 3 пункти в порівнянні з 2015 роком (вони були на 2 місці). За російськими прогнозами значимість цієї компетенції трохи вище.

Шосте місце за емоційним інтелектом. Зазначу, що в списку критичних компетенцій 2015 року його взагалі немає, хоча сьогодні багато компаній інвестують в розвиток емпатії у своїх співробітників. Треба відзначити, що це один із напрямів розвитку, популярне в багатьох великих організаціях. Цей прогноз підтверджується і даними російський досліджень.

Сьома компетенція – судження і прийняття рішень– підніметься на одну позицію. У складному світі буде потрібно швидко приймати рішення. Як сказав Герман Греф за підсумками поїздки в Силіконову долину: «У Uber нам сказали одну фразу, що конкуренція з боку китайців дійшла до такого ступеня, що нам здається: якщо ми вранці прокинулися з дуже цікавою новою ідеєю з приводу нових продуктів, то в обід , коли ми збираємося на зустріч, щоб це обговорити, китайці її вже відтворюють ». Важливо буде не тільки якість, але і швидкість прийняття рішень. Цікаво, що буквально днями одна знайома поділилася історією про те, що її колега купила в рамках показу нову (дуже дорогу) сумку відомого бренду, яка ще не надійшла в масовий продаж і поїхала з нею до Китаю. Там три дні за нею ходили два Китайця, купили з подвійною націнкою і яке було її здивування вранці, коли вона побачила в продажу в сусідньому (НЕ брендовому) магазині таку ж сумку китайського виробництва (оскільки якість її влаштувало, вона просто купила собі «підробку» і поїхала додому). Історія дуже повчальна.

Восьма компетенція 2020 року – клієнтоорієнтованість (сервісна орієнтація, Service orientation). Вона є і в списку 2015 року – на 7 місці. У цій компетенції без розвитку емоційного інтелекту буде вкрай складно; на мій погляд, це дуже взаємопов’язані речі.

Дев’ята компетенція – вміння вести переговори – впала на 4 пункти в порівнянні з 2015 роком. Мені здається, це пов’язано зі зростанням затребуваності нових компетенцій.

І, нарешті, замикає десятку когнітивна гнучкість. Її не було в 2015 році, але в умовах відкритого, великого, дуже поливариантного світу ця здатність буде дійсно важлива. Володіючи нею, ми зможемо застосувати свою креативність і вирішити складні завдання.

Зі списку 2015 року повністю зникли активне слухання і контроль якості, поступившись місцем емоційного інтелекту і когнітивної гнучкості.

Матеріал взято з сайту: http://hr-portal.ru/article/10-kompetenciy-kotorye-budut-vostrebovany-v-2020-godu

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.